Divadelní představení podle knihy Elisabeth Haich "Zasvěcení"

Divadelní představení podle knihy Elisabeth Haich "Zasvěcení"

16
čen
2016
Divadelní představení podle knihy Elisabeth Haich "Zasvěcení"

16. červen 2016 18:30

Městské divadlo Zlín, Studio ZDivadelní představení podle knihy Elisabeth Haich

VSTUPENKY ZAKOUPÍTE V PŘEDPRODEJI NA POKLADNĚ MĚSTSKÉHO DIVADLA ZLÍN, TEL: , 737 227 856

 

 

"Kdykoliv jsem se posadila k meditaci, v okamžiku, kdy jsem obrátila pozornost do svého nitra, rozsvítilo se ve mně zelenomodře fosforeskující světlo, pak se stalo zřetelnější a měla jsem pocit, jakoby záře pocházela z neviditelných očí netělesné, mocné bytosti. Nepopsatelná síla, láska a dobrota vyzařovaly na mne z těch očí. Vnořila jsem se do tohoto láskyplného zdroje síly a s naprostou důvěrou, s pocitem bezpečí pronikala beze strachu do neznámého světa nevědomého, stále hlouběji a hlouběji."   Elizabeth Haich

 

 

Scénické ztvárnění příběhu světoznámé učitelky jógy v podání našich předních hereckých osobností!

 

Vyprávění o hledání smyslu života a zdroje štěstí. Elisabeth v knize popisuje své pocity v dětství a v dospívání. Ještě jako mladá dívka si uvědomila své jasnovidecké schopnosti, později začala studovat telepatii.

 

Její úsilí ji dovedlo až k rozpomenutí se na život faraónovy dcery v Egyptě a na učení mistra Ptahhotepa, který vysvětluje okultní zákony vesmíru, lidské duše a osudu. Bohatství myšlenek, zážitků a zkušeností, které zahrnují celou oblast mystiky a názorně vysvětlují zákony karmy a znovuzrození.

 

Scénář: Hana Benešová

 

Účinkují: Táňa Fischerová, Alfred Strejček a Hana Benešová

 

Hudební doprovod: Milada Karez

 

 

 

Elisabeth Haich (1897–1994) se narodila v Budapešti. Stala se uznávanou koncertní klavíristkou a sochařkou. Celoživotně se zabývala ezoterikou, mystikou a biblickou symbolikou. Své vědomosti předávala na přednáškách, kterými si v Maďarsku získala velkou popularitu. Po druhé světové válce musela ze země uprchnout před Rusy. Její cesta vedla do Švýcarska, kde společně se svým indickým přítelem Selvarajanem Yesudianem založila nejstarší školu jógy v Evropě.