Přednáška Mnislava Zeleného Atapany " Duchovní život amazonských indiánů"

Přednáška Mnislava Zeleného Atapany " Duchovní život amazonských indiánů"

16
bře
2018
Přednáška Mnislava Zeleného Atapany " Duchovní život amazonských indiánů"

16. březen 2018 18:00

Centrum ArkánaPřednáška Mnislava Zeleného Atapany

Amazonští indiáni, ke kterým Atapana jezdí již 45 let, dávají přednost duchovní podstatě bytí před materiálním. Oni vlastně ani nic nemají a nic mít nechtějí. A právě proto neznají, co je to závist a nenávist, hněv a lež či zlodějna. A právě proto jsou neskonale šťastní a stále veselí a usměvaví. Jejich život je protkán řadou obřadů a rituálů s cílem poznávat duchovní zákoutí své existence, k čemuž už vedou děti během jejich výchovy. Jejich ráj je však "díky" naší chamtivé civilizace ničen...

 

Přednáší

Mnislav Zelený Atapana

 

Mnislav Zelený (nar. 3.8.1943) je český etnolog, spisovatel a novinář. Podnikl řadu výprav mezi indiány Latinské Ameriky. V letech 1996 až 2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru.

Vystudoval etnografii v Praze a indianistiku v Limě. Uskutečnil mnoho výprav mezi jihoamerické indiány. Jeden z kmenů - Jawalapitiové - jej v roce 1989 adoptoval a dal mu jméno Atapana.

 

 

O indiánech vydal knihy:

"Prérijní a pralesní indiáni"
"Indiáni tří Amerik" (encyklopedie)
"Malá encyklopedie šamanismu"
"Duch s rozkvetlým penisem"
 
 

 

 Přihlášky na tel: 777 013 096, 777 192 334 a emailu centrumarkana@seznam.cz

 

 

 Arkána    |    Centrum Arkána


O nás

arkana logoK otevření centra nás vedla touha nabídnout pod jednou střechou širokou škálu cvičení, přednášek, kurzů a seminářů umožňujících fyzický, duševní a duchovní rozvoj. Cílem je vytvořit takový program, který obohatí osobní život a přispěje k radosti, respektu a důvěře ve vlastní schopnosti a svět kolem nás.

Program centra není zaměřen jen jedním směrem. Přáli bychom si, aby zde každé nalezl to své…

Můžete si k nám přijít zacvičit jógu, meditovat, nebo si třeba poslechnout přednášku o zdraví či cestování. Připravujeme kurzy EFT, rodinné a systemické konstelace, semináře radikálního odpuštění, automatické kresby, starodávné havajské učení ho“oponopono atd.

Galerie

Spřátelené weby

ASOCIACE INSPIRÁLA

www.inspirala.cz

ONENESS CENTRUM RUSAVA

Kulturní a vzdělávací centrum v kopcích přírodní chráněné oblasti Rusava – www.onenesscentrum.cz

NAKLADATELSTVÍ EUGENIKA

Knihy na cestě za poznáním – www.eugenika.cz – www.eugenika.sk

VĚK VODNÁŘE

Inspirativní webové stránky naší spřátelené duše Danielky Pilařové, majitelky překladatelské agentury REDIGO a cvičitelky jógy na ostravsku – www.vekvodnare.cz

Číst dál