Beseda s cestovatelem Jiřím Kolbabou "Velký okruh jihem Afriky"

Beseda s cestovatelem Jiřím Kolbabou "Velký okruh jihem Afriky"

29
zář
2020
Beseda s cestovatelem Jiřím Kolbabou "Velký okruh jihem Afriky"

29. září 2020 18:30

Otrokovická besedaBeseda s cestovatelem Jiřím Kolbabou

Návštěva Afriky je plná vzrušení ze splněného snu. Expedici zahájíme na Viktoriiných vodopádech v Zimbabwe. Přejedeme a posléze přeletíme do delty řeky Okavango v Botswaně. Ve Svazijsku budeme obdivovat pestrobarevné tanečníky. Cestu po Jihoafrické republice začneme v Kapském městě. Ustrneme nad množstvím zvířat v Krugerově parku i u tučňáků při cestě na mys Dobré naděje. V Namibii prožijeme dobrodružství s kočkovitými šelmami a s tajuplnou Afrikou se rozloučíme v kouzelné poušti Sossusvlei.

 

 

Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba vyjíždí každý rok na expedice a poznávací cesty do nejodlehlejších oblastí světa. Vozí textový a obrazový materiál, který pravidelně zpracovává do veřejných a mediálních projektů. V Česku i zahraničí organizuje tématické fotovýstavy o krásách světa.

 

 

 

Jiří Kolbaba (*15. dubna 1957 Brno) je český cestovatel, fotograf a spisovatel, viceprezident Českého klubu cestovatelů. Procestoval všech šest kontinentů planety, více než 130 zemí světa.

Je popularizátorem poznávání cizích kultur a ochrany fauny a flóry. Spolupracuje s mnoha tištěnými i elektronickými médii, na rádiu Impuls má již mnoho let populární autorský pořad o cestování. Známá jsou zejména jeho jevištní diashow pro různé skupiny v celém Česku.

 

Velkoplošné fotografie prezentuje při rozsáhlých výstavách doma i v zahraničí. Dosud vydal 8 publikací.

 

Na začátku roku 2012 se připojil k vědecké expedici výzkumníků z Masarykovy univerzity v Antarktidě. V rámci dobrovolnického programu se podílí na chodu a zazimovávacích pracích na polární stanici J. G. Mendela.

 

 

 

Online předprodej vstupenek zde:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/19229-beseda-s-jirim-kolbabou-velky-okruh-jihem-afriky

 

 

Vstupenky je možné také zakoupit

  • - ve Zlíně -  v centru Jiný svět, Osvoboditelů 484, Zlín - tel: 604 762 426
  • - v Napajedlech, ul. 3. května 738, 763 61, p. Šimůnková, tel: 777 192 334
  • - v Otrokovicích - v Abrahamově polévkárně, K.H. Máchy 109/109, Otrokovice